Wise Chat
admin
hey
admin
cześć
Dostosuj

Badanie termowizyjne

Kontrolna prawidłowej pracy modułów instalacji fotowoltaicznej to niezbędny element jej regularnej konserwacji. Oferujemy badanie termowizyjne, które pozwala na wykrycie niewidocznych gołym okiem nieprawidłowości. Badanie rozpoczynamy zawsze od upewnienia się, że panele nie są zanieczyszczone, ani uszkodzone, a warunki pogodowe pozwalają na rzetelne przeprowadzenie pomiaru. Oczywiście kontrola odbywa się podczas normalnej pracy instalacji fotowoltaicznej, ponieważ tylko w ten sposób, możemy wykryć nieprawidłowości. Właściwie działające panele, nagrzewają się w takim samym stopniu na całej swojej powierzchni, dopuszczalne są jedynie małe różnice (kilak stopni) wynikające z wpływu warunków atmosferycznych. 

Dzięki badaniu termowizyjnemu dowiemy się, czy wszystkie moduły nagrzewają się odpowiednio, czy może tworzą się tzw. hot spoty lub niektóre elementy są wychłodzone. Co więcej, dzięki badaniu termowizyjnemu, możemy ocenić, czy instalacja jest prawidłowo założona. Za przegrzewanie paneli może odpowiadać m.in. złe umiejscowienie falownika, odpowiedzialnego za przetworzenie energii z panelu na energię elektryczną. Zachęcamy zatem, aby regularnie wykonywać badanie termowizyjne swojej instalacji, co pozwoli cieszyć się jej wysoką wydajnością.

Dzięki wyposażeniu firmy w profesjonalne kamery termowizyjne postanowiliśmy poszerzyć działalność o badania termowizyjne budynków oraz instalacji wodnych i elektrycznych. Dzięki takiemu badaniu dowiedzą się Państwo, co jest przyczyną utraty ciepła w budynku, znajdziemy zawilgocenia niewidoczne gołym okiem, które wskazują na nieszczelność instalacji lub okien, a także sprawdzimy, czy instalacja elektryczna nie wykazuje miejscowych przeciążeń energetycznych. Co więcej, badanie termowizyjne to metoda nieinwazyjna i dokładna jednocześnie.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług badania termowizyjnego:

– Budynków – doskonale sprawdzi się jako przegląd przed planowaną termomodernizacją, pozwoli wykryć miejsca najbardziej narażone na utratę ciepła, a także sprawdzić jakość już wykonanego ocieplenia. Ponadto badanie termowizyjne jest doskonałym sposobem na sprawdzenie szczelności budynku, który planujemy kupić. Znalezienie mostków energetycznych pozwoli nam nie tylko na negocjację ceny, ale także umożliwi żądanie od dewelopera/właściciela wymiany okien lub drzwi.

– Instalacji wodnej – Badanie termowizyjne pozwoli wykryć miejsca zawilgocenia, co przyspieszy naprawę instalacji wodnej poprzez precyzyjne wskazanie miejsca jej nieszczelności. Zatem jeżeli martwi Państwa odczuwalna wilgoć w mieszkaniu lub sąsiad skarżący się na zalane mieszkanie, ale nie mają Państwo pojęcia, co jest przyczyną, warto wykonać badanie termowizyjne. 

– Instalacji elektrycznej – Kamera termowizyjna umożliwia kontrolę instalacji elektrycznej, dzięki niej dowiemy się, czy styczniki, przewody i inne elementy narażone na przeciążenia działają prawidłowo. Jeżeli okaże się, że nie, poznają Państwo dokładne miejsce usterki, dzięki czemu naprawa może zostać przeprowadzona w minimalnie inwazyjnym stopniu.

Korzyści wynikające z badań termowizyjnych instalacji PV:

  1. Szybkie wykrycie niewidzialnych nieprawidłowości i uszkodzeń elementów instalacji, dzięki czemu możemy zwrócić się do producenta o wymianę wadliwego modułu.
  2. Oszczędność czasu, którą gwarantuje proste i szybkie badanie za pomocą profesjonalnego sprzętu.
  3. Bezpieczeństwo, ponieważ uszkodzone panele mogą doprowadzić nawet do pożaru.
  4. Szybki powrót do wydajnej pracy systemu.

Recent Services

Enhanced Services

Maintenance Services

Technical Services

Solar Panel Services

Leave a Comment