Wise Chat
admin
hey
admin
cześć
Dostosuj

Diagnostyka instalacji fotowoltaicznych

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna z odpowiednio dobranymi do potrzeb użytkownika modułami, powinna działać wydajnie i przynosić spore korzyści w postaci energii elektrycznej. Część użytkowników nie jest pewna wydajności swojego systemu lub ma do niej poważne zastrzeżenia, w takim przypadku warto sięgnąć po badanie termowizyjne, wykonać monitoring systemu lub test wydajności naszej instalacji PV. 

Nawet precyzyjnie wykonane instalacje są narażone na spadek efektywności, dlatego jej kontrola pozwoli szybko wyeliminować wszelkie nieprawidłowości i wrócić do właściwej pracy instalacji. Regularna diagnostyka jest także gwarancją wykrycia wszelkich nieprawidłowości, zanim dojdzie do poważnych, a nawet nieodwracalnych uszkodzeń. Jeżeli mają Państwo wątpliwości dotyczące pracy systemu fotowoltaicznego, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, pomożemy wybrać odpowiednie badanie, które wykonamy przy użyciu nowoczesnego sprzętu, a następnie opracujemy plan powrotu do pełnej wydajności.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo:

Badanie termowizyjne

Pozwoli na kontrolę temperatury poszczególnych modułów paneli PV. Dzięki badaniu termowizyjnemu dowiemy się, czy panel nagrzewa się na całej swojej powierzchni prawidłowo, czy może powstają hot spoty lub niektóre płytki są wychłodzone. Nieprawidłowości mogą wynikać z błędów w montażu, a wynik badania umożliwi nam złożenie reklamacji.

Monitoring systemu oraz testowanie wydajności

Najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy nasza instalacja działa tak, jak tego oczekujemy. System PV jest odpowiedzialny za pozyskiwanie energii słonecznej i przetwarzanie jej w energię elektryczną. Nasze badanie ma na celu sprawdzić, czy system jest sprawny i produkuje możliwie najwięcej energii elektrycznej, czy może wymaga serwisu.

Recent Services

Enhanced Services

Maintenance Services

Technical Services

Solar Panel Services

Leave a Comment